United States Masters Swimming

   

 

 

 

 

 

18 - 19 July 2009

 

Guess who's coming to the meet?

As of 7 July 2009 - Final Count is 284 swimmers - Entries now closed . . .

 

Margaret

Allen

Woodlands Masters Swim Team

Patrick

Allen

Dallas Aquatic Masters

Kathryn

Allford

Memorial Athletic Club Aquatics

Cynthia

Alverde

Woodlands Masters Swim Team

Rosana

Andrade

Masters of South Texas

Aubry

Armendariz

West Austin Athletic Club

Jonathan

Armstrong

Woodlands Masters Swim Team

Rachel

Armstrong

Woodlands Masters Swim Team

Bradley

Bailey

Longhorn Aquatics

Rodney

Bailey

Brazos Splash Masters

Bob

Bailie

Woodlands Masters Swim Team

Bridget

Bailie

YMCA Indy SwimFit

Charles

Baldwin

Masters of South Texas

Kevin

Banks

Brazos Splash Masters

Todd

Bartee

Longhorn Aquatics

Martin

Baumann

Fort Worth Area Swim Team

Casey

Bell

South West YMCA Masters

David

Bell

South West YMCA Masters

Matilde

Bell

South West YMCA Masters

Alana

Bergfield

Woodlands Masters Swim Team

Brooke

Bernhardt

Rice Aquatic Masters

Will

Bixby

Dallas Aquatic Masters

Dody

Blackman

Jennifer

Blackman

Alonso

Blanco

Masters of South Texas

Tyler

Blessing

Longhorn Aquatics

Vicki

Blocker

Rice Aquatic Masters

Sue

Bloomfield

Woodlands Masters Swim Team

Peter

Blute

South West YMCA Masters

Carolyn

Boak

Woodlands Masters Swim Team

Thomas

Boak

Woodlands Masters Swim Team

Philip

Boone

Rice Aquatic Masters

Steve

Breeding

Woodlands Masters Swim Team

Matthew

Broussard

Rice Aquatic Masters

Cheryl

Brundage

South West YMCA Masters

Stacy

Burgess

Woodlands Masters Swim Team

Marie

Butler

Centergie Team Master Swim

Carlos

Calderón

Woodlands Masters Swim Team

Nancy

Call

North Texas Masters

Linda

Callaway

Masters of South Texas

J. Scott

Campbell

Woodlands Masters Swim Team

Scott

Carpenter

Jersey Area Multisport

Gary

Cates

Fort Worth Area Swim Team

Sandy

Cattarin

Woodlands Masters Swim Team

Michelle

Chow

Dallas Aquatic Masters

Marissa

Clapp

Rice Aquatic Masters

Ed

Coates

Longhorn Aquatics

Janie

Cole

Dallas Aquatic Masters

Eric

Colton

Dallas Aquatic Masters

Stephanie

Compean

Masters of South Texas

Graham

Cooper

Rice Aquatic Masters

Monette

Crain

Fort Worth Area Swim Team

Suzanne

Cuda

Alamo Area Aquatic Association

Carl

Curtiss

Lisa

Darnell

Katy Aquatic Masters Swimming

Ross

Davis

Woodlands Masters Swim Team

Nadine

Day

Illinois Masters

Arthur

Deatly

South West YMCA Masters

Karlene

Denby

YMCA Indy SwimFit

Christopher

Derks

Irving Masters Swim Club

Jonathan

Doherty

Masters of South Texas

Amy

Duke

Rice Aquatic Masters

Kristin

Dunklee

Woodlands Masters Swim Team

Sandie

Easton

Walnut Creek Masters

Racheal

Eckhoff

West Austin Athletic Club

Sol

Edwards

Centergie Team Master Swim

Tiitta

Elias

Masters of South Texas

Suzanne

Ellison

South West YMCA Masters

Ann

Erickson

Woodlands Masters Swim Team

Todd

Erickson

Masters of South Texas

Heidi

Ernst

Rice Aquatic Masters

Randy

Ernst

Rice Aquatic Masters

Megan

Evans

Rice Aquatic Masters

Jillian

Fadeley

Katy Aquatic Masters Swimming

Shawn

Feather

Marissa

Feeney

Rice Aquatic Masters

Bonnie

Fisher

Brazos Splash Masters

Kent

Fletcher

North Texas Masters

Kristi

Frerck

Plano Wetcats

Brian

Fuller

North Texas Masters

Alanna

Gale

Woodlands Masters Swim Team

Tomasz

Gawronski

Woodlands Masters Swim Team

Janis

Gebhart

Woodlands Masters Swim Team

Jill

Gellatly

Woodlands Masters Swim Team

Matt

Gentry

Woodlands Masters Swim Team

Beau

Gilbert

Alamo Area Aquatic Association

Hershel

Glanz

Woodlands Masters Swim Team

Laura

Glass

Dallas Aquatic Masters

Mark

Glass

Dallas Aquatic Masters

Francisco

Godoy

Woodlands Masters Swim Team

Georgia

Goggin

Masters of South Texas

Nesrin

Goker

Centergie Team Master Swim

Brian

Graves

Fort Worth Area Swim Team

Joe

Gray

Masters of South Texas

Julian

Gray

Sienna Plantation Aquatic Masters

Claire

Gregg

Masters of South Texas

Nadine

Grosse

Fort Worth Area Swim Team

David

Guthrie

Longhorn Aquatics

Richard

Hahn

Nitro Swimming

Henry

Halff

Masters of South Texas

John

Hardin

Woodlands Masters Swim Team

Rog

Hardy

Rice Aquatic Masters

Karen

Harris Odama

West Austin Athletic Club

Karen

Harrison

Plano Wetcats

Steven

Heck

Masters of South Texas

Rich

Hedderman

Woodlands Masters Swim Team

Kristin

Henderson

Dallas Aquatic Masters

Anita

Henry

Nitro Swimming

Cyril

Heselton

Masters of South Texas

Bess

Hilpert

Longhorn Aquatics

Ida

Hlavacek

Virginia Masters Swim Team

Daniel

Hoffmann

West Austin Athletic Club

Susan

Holland

Woodlands Masters Swim Team

Rebecca

Holley

Colleen

Holloway

Masters of South Texas

Jerrah

Holth

Rice Aquatic Masters

Jen

Hoskovec

Rice Aquatic Masters

Russell

Hubbard

South West YMCA Masters

Dale

Huggins

Aquatics of Georgetown Masters

Mary

Hughes

Longhorn Aquatics

Stephen

Hughes

Southern Masters Swimmers

Kent

Hurst

Fort Worth Area Swim Team

Jonathan

Huston

Rice Aquatic Masters

Susan

Ingraham

Masters of South Texas

Carlos

Jimenez

Rice Aquatic Masters

Michael

Johnson

First Colony Masters Swimming

Robert

Johnson

Graham

Johnston

Masters of South Texas

Martha

Jordan

Woodlands Masters Swim Team

Richard

Kammerer

Rice Aquatic Masters

Darla

Kelly

South Belt Area Allstars Swimming Team

Kristine

Kelly

South Belt Area Allstars Swimming Team

Robert

Kelly

South Belt Area Allstars Swimming Team

Jaclyn

Kenline

Woodlands Masters Swim Team

Craig

Kercher

Masters of South Texas

Ilsa

Kerscher

Woodlands Masters Swim Team

Patricia

Kestelyn

Woodlands Masters Swim Team

Simone

Kiel

Fort Worth Area Swim Team

Laura

Koch Davis

Woodlands Masters Swim Team

Drew

Kouri

Rice Aquatic Masters

William

Kritzer

Dallas Aquatic Masters

Colette

Lanier

Rice Aquatic Masters

L Waldo

Leggett

Memorial Athletic Club Aquatics

Bob

Leilich

Woodlands Masters Swim Team

Joann

Leilich

Woodlands Masters Swim Team

Mazy

Leung

South West YMCA Masters

Gerard

Leutner

Woodlands Masters Swim Team

Tom

Leveridge

Masters of South Texas

Alex

Lopez

Irving Masters Swim Club

Dolores

Lopez-Cardenas

Woodlands Masters Swim Team

Val

Lueken

Masters Of Brazos

Kevin

Lunsford

Brazos Splash Masters

Richard

Mac Namee QCVS

Woodlands Masters Swim Team

Krissy

Maccurdy

Plano Wetcats

Craig

MacPherson

Plano Wetcats

Michael

Magnusson

Jerry

Marchbanks

Masters of South Texas

Darcy

Marshall

South Texas Flying Fish

Dirk

Marshall

South Texas Flying Fish

Susan

Matherne

Rice Aquatic Masters

Heather

Mattingly

Rice Aquatic Masters

Derrick

Mauk

South Belt Area Allstars Swimming Team

Chris

Mayhew

Masters of South Texas

Jeanne

McAllister

Nitro Swimming

Mary

McAllister

Nitro Swimming

Amber

McCuddy

Fort Worth Area Swim Team

Laurie

McKnight

Southern Masters Swimmers

Stephen

McLinden

Don

Mehl

Rio Grande Swim Club

Lori

Miller

First Colony Masters Swimming

Andrew

Mitchell

Brazos Splash Masters

Carol

Mitsuda-Bagnall

Woodlands Masters Swim Team

Jay

Monroe

The Houstonian Club

Adrian

Montoya

Kathleen

Morgan

Plano Wetcats

Lynn

Morrison

Plano Wetcats

Charlotte

Mustard

Woodlands Masters Swim Team

Steve

Nelsen

Plano Wetcats

Richard

Neville

Fort Worth Area Swim Team

Ronald

Niedrich

Southern Masters Swimmers

Ruth

Niedrich

Southern Masters Swimmers

Pat

Norris

Woodlands Masters Swim Team

Deborah

Nunnallee

Woodlands Masters Swim Team

Mike

Offner

First Colony Masters Swimming

Rhonda

Orr

Woodlands Masters Swim Team

James

Oster

Masters of South Texas

Katherine

Palmerton

Longhorn Aquatics

Bobby

Patten

Dallas Aquatic Masters

Cynthia

Perkins

Brazos Splash Masters

Robert

Perkins

South West YMCA Masters

Wendy

Perkins

Brazos Splash Masters

Michele

Perret

Southern Masters Swimmers

Wendell

Peters

Masters of South Texas

Laurie

Peterson

YMCA Indy SwimFit

Alan

Pfeiffer-Traum

University of Houston Masters Swimming

Susan

Pfrehm

Memorial Athletic Club Aquatics

Jon

Picker

Woodlands Masters Swim Team

Matt

Powers

Tulsa Masters Swim Club

Louis

Raiborn

Masters of South Texas

Amy

Raines

Brazos Splash Masters

Anders

Rasmussen

Longhorn Aquatics

Suzy

Reierson

Rice Aquatic Masters

Steven

Richey

Masters of South Texas

Heather

Rietz

Excel Aquatics Masters

Edgar

Rios

Centergie Team Master Swim

Beth

Robinson

Plano Wetcats

Emily

Robles

Katy Aquatic Masters Swimming

Bruce

Rollins

Woodlands Masters Swim Team

Ana

Romero

James

Rosborough

Masters of South Texas

Griffin

Rozell

Brazos Splash Masters

Mary

Ruppe

Rice Aquatic Masters

Gordon

Russell

Dallas Aquatic Masters

Erika

Saito

Memorial Athletic Club Aquatics

De Ette

Sauer

Masters of South Texas

Allison

Schertz

Brazos Splash Masters

Nancy

Schuber

Woodlands Masters Swim Team

Leslie

Schueckler

Brazos Splash Masters

Bob

Seagraves

Georgetown Texas Masters

Melanie

Sellers

South West YMCA Masters

Baker

Shannon

Woodlands Masters Swim Team

Daniel

Shiosaki

Rice Aquatic Masters

Blythe

Shoemaker

Woodlands Masters Swim Team

Lindsay

Shoemaker

Woodlands Masters Swim Team

Tracy

Shoemaker

Woodlands Masters Swim Team

Sara

Sievert

Masters of South Texas

Rod

Sikora

Dallas Aquatic Masters

Lynn

Silver

Plano Wetcats

Pam

Simmons

Plano Wetcats

Steven

Sipes

Plano Wetcats

Jennifer

Skinner-Gray

Sienna Plantation Aquatic Masters

Jon

Smiley

Longhorn Aquatics

Beth

Smith

North Texas Masters

Brandon

Smith

South West YMCA Masters

Jordan

Smith

South West YMCA Masters

Lisa

Smith

Fort Worth Area Swim Team

Rachel

Smith

South West YMCA Masters

Sharon

Smith

Longhorn Aquatics

Kim

Smith-Taddeo

Carol

Standerfer

Fort Worth Area Swim Team

Jennifer

Sterba

Rice Aquatic Masters

Cassandra

Stirman

Woodlands Masters Swim Team

Philip

Sundahl

Woodlands Masters Swim Team

Sharon

Swanson

Centergie Team Master Swim

Kendall

Tamlyn

Centergie Team Master Swim

Jenna

Taylor

South Belt Area Allstars Swimming Team

Greg

Tharp

Woodlands Masters Swim Team

Jeff

Thibault

Longhorn Aquatics

Alvin

Thomas

Rice Aquatic Masters

Cynthia

Thomas

Longhorn Aquatics

David

Thomas

Nitro Swimming

Marianne

Thomas

Nitro Swimming

Dan

Thompson

Woodlands Masters Swim Team

Bill

Thomson

Plano Wetcats

Terry Lynn

Toon

First Colony Masters Swimming

Anna

Transue

Brazos Splash Masters

Brian

Vestal

South Belt Area Allstars Swimming Team

Judy

Wagner

Masters Of Brazos

Chris

Waldhart

Memorial Athletic Club Aquatics

Genevieve

Walsh

West Austin Athletic Club

John

Walsh

West Austin Athletic Club

Andrew

Warnica

Longhorn Aquatics

Jessica

Wasmund

ETEX Masters Swim Team

Karen

Watson

Woodlands Masters Swim Team

Sabine

Weiser

Woodlands Masters Swim Team

Ellis

Welker

Rice Aquatic Masters

Jennifer

Welker

Rice Aquatic Masters

Lisa

White

Woodlands Masters Swim Team

Steve

White

Woodlands Masters Swim Team

Shelly

Whitlock

Masters of South Texas

Bruce

Williams

Rice Aquatic Masters

Rebecca

Williams

Rice Aquatic Masters

Jacob

Wilson

Woodlands Masters Swim Team

Tom

Wolf

Plano Wetcats

Wendy

Wolfe

Swim Belton Masters Swimming

Niels

Wolfhagen

Woodlands Masters Swim Team

Craig

Wood

ETEX Masters Swim Team

Jessica

Wood

Brazos Splash Masters

John

Wood

Masters of South Texas

Larry

Wood

Longhorn Aquatics

Nancy

Wood

Masters of South Texas

Andy

Yang

Longhorn Aquatics

David

Young

North Texas Masters

Juli

Zamora